+420 777 821 454

Testace a retestace
 historických vozidel

Ověříme historický původ i technickou způsobilost vašeho historického vozu a postaráme se o jeho kompletní testaci či restestaci.

Zařídit testaci a technickou

Testace a STK veteránů

Majitelé veteránů mají v rámci testace či retestace povinnost prověřit i technickou způsobilost vozu na STK.

Ušetřete svůj drahocenný čas – kontaktujete nás a my v Toman Motors se o vše postaráme. Vůz vyzvedneme a následně přistavíme s hotovou testací či retestací, prověřenou technickou způsobilostí a připravený k jízdě. Navíc vás za 5 let automaticky upozorníme na blížící se termín další retestace a technické prohlídky.

Zařídit testaci a technickou

1. krok

Vyzvednutí vozu

Vůz můžete dovézt nebo ho u vás vyzvedneme a dopravíme do servisního centra Toman Motors.

2. krok

Zajištění testace či retestace

Oslovíme komisaře veteránských vozidel, předáme mu potřebné podklady a zahájíme tím historickou část testace nebo retestace.

3. krok

Příprava vozu na technickou kontrolu

Na základě našich dlouholetých zkušeností důkladně prověříme stav vozu. Zjištěné nedostatky opravíme ještě před samotnou kontrolou na STK. Navíc můžeme změřit a případně seřídit účinnost brzd a souměrnost brzdného účinku v naší vlastní válcové zkušebně brzd. Výstupem zkoušky je protokol, který předložíme na STK, čímž eliminujeme opakované návštěvy STK a náklady i časovou náročnost s nimi spojenou.

4. krok

Parkování v showroomu

Po dobu zpracování historické testace a před tím, než bude možné jet s vozem na STK – což může trvat až 3 týdny, zaparkujeme váš vůz zdarma v zastřešeném showroomu Toman Motors. Showroom je navržen speciálně pro parkování veteránů, nachází se v uzavřeném areálu a je vybaven kamerovým systémem. Jeho budova je nepřetržitě hlídaná a napojená na veškeré bezpečnostní složky. Prostor pro parkování je čistý, suchý, zateplený, odvětrávaný a vyhřívaný.

5. krok

Kontrola na STK

Jakmile to bude možné, odvezeme připravený vůz na STK a absolvujeme s ním kontrolu technického stavu. Poté zajistíme dokončení historické testace či retestace.

6. krok

Předání vozu

Vůz vám předáme se všemi potřebnými doklady, připravený k jízdě.

7. krok

Upozornění na příští termín

Jako bonus pro vás máme připravenou bezplatnou službu „STK Patrol“. Termín vaší další retestace a technické kontroly pohlídáme za vás. V dostatečném předstihu vás budeme kontaktovat a zajistíme vše potřebné. Na termín retestace a technické kontroly vašeho veterána tak nemusíte myslet.

Máte o (re)testaci a STK zájem?Kontaktujte nás!

Děkujeme za váš zájem, brzy se vám ozveme.
Zkontrolujte prosím, zda máte vyplněné všechny povinné údaje.
Pokud problém stále přetrvává, kontaktujte nás rovnou přes email jiri.toman@tomanmotors.com. Děkujeme a omlouváme se za komplikace.